Gramy dla Franka

Gramy dla Franka

W hali MOSiR w sobotę, 27 lutego 2016 r. rozegrano charytatywny turniej piłki nożnej, z którego dochód został przeznaczony dla chorego na nowotwór złośliwy 8 miesięcznego Franusia. Chłopiec zmaga się z nowotworem złośliwym oczu. W akcję włączyli się wychowankowie placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego z Ruszkowa oraz Fundacja FRiDa z Gostynina, którzy malowali buzie zajmowali się sprzedażą aniołków oraz własnoręcznie malowanych szkieł. Duży wkład w inicjatywę wnieśli piłkarze Mazura z rocznika 2005. Organizatorem turnieju był Paweł Kowalski i W przerwie turnieju odbyła się licytacja, której wynik przeszedł wszelkie oczekiwania organizatorów. Piłki, koszulki rozchodziły się w oszałamiającym tempie, a każda złotówka przekazywana przez dobroczyńców dawała coraz większe nadzieje na wyzdrowienie małego Franusia, by mógł wreszcie spojrzeć swymi oczkami na otaczający go świat w barwach gdzie już nie ma bólu. W momencie przykazywania uzbieranych funduszy z turnieju tata małego Franka nie potrafił opanować emocji. Z jego oczu popłynęły strugi łez, wzruszony podziękował wszystkim ludziom dobrego serca za udział w turnieju. Podczas turnieju zlicytowano cenne pamiątki sportowe oraz zaproszenie na mecz wyjazdowy seniorów Mazura Gostynin. Największą wartość osiągnęła piłka z autografami piłkarzy wicemistrza Polski Legii Warszawa - 700 zł. Spore sumy padły także za licytację piłek nożnych i koszulek piłkarzy ręcznych i nożnych Wisły Płock, rękawic Agnieszki Rylik czy koszulki z autografami koszykarzy stołecznej Legii i t-shirta z podpisem boksera Alberta Sosnowskiego.

Wyniki Gwardii w turnieju:

Gwardia - ROPS 1:0

Gwardia - Zalesie 0:1

Gwardia - Straż Poż. 3:0

połfinał - Gwardia - Poczta 3:1

finał - Gwardia - HUSAR 0:0 (2:1 karne)

Najlepszym strzelcem turnieju został Krzysztof Jankowski, natomiast Łukasz Frątczak został wybrany do najlepszej 5tki turnieju.

Podczas licytacji i całego turnieju zebrano 8.300 zł na leczenie dla małego Franka (na zdjęciu z tatą Łukaszem i pucharem za pierwsze miejsce przekazanym przez zawodników Gwardii)

Więcej zdjęć z turnieju na naszym fan pagu na facebooku. Zapraszamy!

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości